Zapadłe w sercu

piątek, 27 września 2013

#61 "Jestem bezpieczna w oddechu Boga..."

Jakiś czas temu pożyczyłam od Justyny książkę pt. "Uśmiech Karoliny" Leny Klassen. Kiedyś będąc u niej zaintrygował mnie jej tytuł - no wiecie to imię :D - a potem także jej recenzja na wyżej wspomnianym blogu.
Poznajemy dwie osoby - Nataschę i Karolinę. Natascha to żona Josta i matka trójki dzieci - Luny, Melissy i Evy. Małżeństwo mieszka razem z  rodzicami Nataschy. Jost nie bardzo dogaduje się z teściową. Gdy on pracuje, żona pomaga w gospodarstwie - zajmuje się świniami, a także opiekuje się dziećmi. Śpiewa także w chórze gospel co sprawia jej prawdziwą radość oraz spisuje pamiętnik. Bez przerwy także rozmawia z Bogiem, a czasami także milknie zatapiając się w Zakątku Ciszy - w sercu Boga.

Drugą osobą jest Karolina - rezolutna dziewczyna interesująca się wszystkim po trochu - sztuką, teatrem, śpiewem. Wraz ze swoimi znajomymi tworzy kapelę, a także występuje w teatrze, gdzie wciela się w rolę Kopciuszka. Gdyby tego było mało pracuje także w agencji reklamowej. Czasami także odwiedza szpital, gdzie przebywa jej babcia Milli.  Jej towarzyszem jest wierny pies Harald a także jej chłopak Nils.

Pewnego razu, Karo wraca wcześniej do domu. Postanawia tym razem sama wyprowadzić Haralda na spacer. Na ulicy w ciemności zauważa owczarka, więc na wszelki wypadek bierze swojego podopiecznego na ręce. Gdy podnosi się, obcy pies atakuje. Karo trafia do szpitala, a jej szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep twarzy...

W niezwykły sposób historie tych dwóch kobiet łączą się.

Jest to niezwykła historia o wdzięczności, zaufaniu, Bożej obecności, poświęceniu. Jego miłość, Jego światło potrafi wyciągnąć nas z najciemniejszej doliny. Jak mówi Psalm 23"Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną."

On jest przy Tobie w każdej sekundzie Twojego życia.

7 komentarzy:

 1. Niesamowita taka historia...i ten tytuł :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hah :D
  Nic dodać, nic ująć po prostu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. AMAZING!
  check out my blog

  http://iamaleena.blogspot.com.au/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... Chyba przeczytam, muszę to przeczytać!

  Zapraszam do siebie i do obserwowania: www.vacuumshadow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super okładka, książka wydaje się fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie tą książką...

  OdpowiedzUsuń
 7. przyznaję i pierwszy raz spotykam się z tą książka i autorką

  OdpowiedzUsuń

Hej! :) Dziękuję za odwiedziny i za zostawienie po sobie śladu!