Zapadłe w sercu

sobota, 5 października 2013

#62 Tajemnica pewnej kanapy...

I tak oto pierwszy tydzień podróży na studia upłynął mi z książką "Detektyw Monk na kanapie". Co prawda zawsze starałam się czytać części we właściwej kolejności, jednak ta wpadła w moje ręce nieco później niż kolejna część, którą opisałam kilka postów temu.

Jak zwykle akcja rozgrywa się w San Francisco. Nie spotkacie się tu ze znanym Wam z serialu Randym Disherem, gdyż jego miejsca jakiś czas temu zajęła porucznik Amy Devlin po tym jak Randy przeniósł się do Summit w stanie New Jersey.


W tej części mamy całkiem pokaźną liczbę zgonów, do tego dochodzi fakt, że oprócz Monka, śledztwa podejmuje się także jego asystentka - Natalie - gdy nie zgadza się ze swoim szefem co do przyczyn jednej ze śmierci...W sprawie tej pomagają jej brat Monka Ambrose, a także jego nowa dziewczyna Yuki, którą Adrian nazywa "wytatuowaną, motocyklową mamuśką zdolną zabić." Natomiast Monk spotyka swoją bratnią duszę w osobie Jerry'ego - dowodzącego ekipy sprzątającej miejsca zbrodni, którzy jeśli trzeba zerwą nawet podłogę, aby wyczyścić ostatnie ślady krwi. Adrian uważa, że to idealny kandydat dla Natalie co daje jej do zrozumienia "mrugnięciem okiem" - co u Monka wygląda (jak to określiła Natalie) jak drzemka z jednym okiem zamkniętym.

Serdecznie polecam całą serię!

4 komentarze:

 1. Muszę zdobyć te książki na wakacje :D coraz bardziej mnie do nich zachęcasz

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja myślałam że tylko serial jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Serial świetny, ale zawsze wolałam książki od filmów. A czy to jest książka napisana na podstawie filmu czy odwrotnie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hoho, detektywistyczne propozycje, lubię to!:)

  Pozdrawiam,
  Czmiel

  OdpowiedzUsuń

Hej! :) Dziękuję za odwiedziny i za zostawienie po sobie śladu!