Zapadłe w sercu

O mnie

Metr osiemdziesiąt uczuć, emocji, żalu, rozczarowań, radości, uśmiechu, miłości, nadziei, wiary.

Wiara - na ten temat mogłabym pisać tutaj eseje. Jest to coś co towarzyszy mojemu życiu od urodzenia. Coś co jednak dopiero od kilku lat stało się prawdziwe, przeszło z praktykowania dla tradycji do żywej obecności. Bóg. Najważniejszy w moim życiu, zawsze mi towarzyszy, mimo, że nieraz jest tak ciężko. Kocham Go.

Uśmiech -  usłyszałam kiedyś, że mam ładny uśmiech na co zaśmiałam się jeszcze szerzej. Ktoś kiedyś powiedział mi słynne facebookowe "lubię to". A więc chcę się śmiać - chociażby dla samej przyjemności tej drugiej osoby.

Uczucia - kłębią się, przeplatają w sercu, towarzyszą każdego dnia. Wiadomo wolałabym składać się tylko z tych pozytywnych. Niestety jestem tylko człowiekiem, więc i tych złych nie brakuje.

Emocje - nie potrafię ich skrywać. Uchodzą ze mnie na wszystkie strony, nieraz w wyniku mojej natury w niezbyt przemyślany, porywczy sposób. Nie da się ich zatrzymać. 

Rozczarowania - było ich wiele. Dlatego czasami lepiej nie mieć oczekiwań. Ale czy potrafię tak?

Radość - najlepsza jest ta, która wypełnia mnie od czubka głowy po koniuszki palców. Zazwyczaj tą najprawdziwszą, najbardziej trwałą nie tworzą rzeczy materialne, ale Jezus i ludzie. 

Miłość - najtrwalsza, najwierniejsza, najpiękniejsza. Łatwo się przywiązuje, trudno mi odejść. Pragnę kochać i być kochana. Lubię uściski, drobne gesty, słowa, czyny, które świadczą o tym, że jestem dla kogoś kimś ważnym.

Nadzieja - bo cóż byśmy bez niej uczynili. Jest jak to światełko w ciemnym tunelu - gotowe zaprowadzić nas do celu.

Czasami może jestem dziwna, inna, ale to dobrze. Świat jest pełen schematów nie zawsze tych właściwych - schematów, które zabijają nasze prawdziwe ja, nasze poglądy, uczucia. A jak ktoś mi kiedyś powiedział, ja to Ci nawet życzę, aby ludzie mówili, że jesteś dziwna : - ) Ważna jest także dla mnie rodzina, kocham ich :-).


4 komentarze:

  1. Podoba mi się sposób, w jaki skonstruowałaś swój opis. Jest taki... twój, chciałoby się powiedzieć. Bez zbędnych słów, po prostu ty. To co myślisz i czujesz C:
    Zdecydowanie "Lubię to!" :3

    OdpowiedzUsuń

Hej! :) Dziękuję za odwiedziny i za zostawienie po sobie śladu!