Zapadłe w sercu

sobota, 1 grudnia 2012

#21 Coś się zaczyna i coś się kończy.

I nastał pierwszy dzień grudnia - jednego z moich ulubionych miesięcy ze względu na Boże Narodzenie, ferie świąteczne oraz moje urodziny.
Miesiąc ten postanowiłam także poświęcić zgłębianiu myśli św. Josemaria Escriva, gdyż w końcu otworzyłam książkę "Droga", którą jakiś czas temu zakupiłam, a która wypełniona jest wieloma niezwykłymi myślami autora przyporządkowanymi odpowiednim hasłom.

Coś zaczyna i coś się kończy, coś przychodzi i coś odchodzi. Czas nigdy nie stoi w miejscu. Już prawie rok 2013, nawet nie wiem kiedy to tak szybko zleciało. Już myślałam, że szybciej niż w liceum czas nie może mi uciekać, a jednak.

Jakiś czas temu, już bardziej odległy trafiłam na książki autorstwa Fannie Flagg. Bardzo spodobał mi się jej styl pisania i myślałam, że już publikowałam tu jakąś recenzję którejś z jej pozycji, jednak okazało się, że nie. Możliwe, że były one zawarte gdzieś w starych postach, które jak widać nie zagrzały tu zbyt długiego miejsca. Także pragnę przedstawić Wam jedną (akurat tak pod temat grudniowy) z jej książek, a mianowicie "Boże Narodzenie w Lost River" lub jak kto woli "Święta z kardynałem".


Niestety nie pojawi się tutaj recenzja, gdyż czytałam tą książkę zbyt dawno by teraz móc wiele powiedzieć a nie chciałabym kopiować recenzji innych czytelników :). Pamiętam jednak, że książka ta zapisała się w mojej pamięci oraz szczerze zachęciła do sięgnięcia po inne pozycje Fannie Flagg w tym także po "Nie mogę się doczekać...kiedy wreszcie pójdę do nieba" która podbiła moje serce bez reszty! Gdy na studiach będzie trochę luźniej, a w bibliotece na stanie wyżej wspomniane książki, może odświeżę sobie trochę ich treść i wtedy zamieszczę coś porządnego :).


Na koniec taka perełka:

"Cokolwiek myślisz o sobie, w oczach Boga masz najwyższą wartość. Niektórzy ludzie nie wiedzą, jak ważne jest to, że istnieją. Niektórzy ludzie nie wiedzą, jak wiele znaczy sam ich widok. Niektórzy ludzie nie wiedzą, ile radości sprawia ich przyjazny uśmiech. Niektórzy ludzie nie wiedzą, jakim dobrem jest ich bliskość. Niektórzy ludzie nie wiedzą, o ile bylibyśmy biedniejsi bez nich. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że są darem niebios. Mogliby wiedzieć, gdybyśmy im to powiedzieli." - Bruno Ferrero

Przesyłam całusy i uściski :) Dziękuję za każde odwiedziny!:)

12 komentarzy:

 1. Też jesteś grudniowo-urodzinowa :) fajnie ^^
  Pozdrawiam :* życzę miłego miesiąca

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, czas biegnie bardzo szybko. Nie mogę w to uwierzyć, że już jest grudzień...
  Ale za niedługo już święta ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś się zaczyna, a coś kończy się... No tak, no tak, tak teraz już jest C:
  Ten czas strasznie szybko biegnie, to fakt - wydawać by się mogło, że semestr dopiero się zaczął, a tu już grudzień... Meh, no nic, trzeba sobie jakoś z tym poradzić ;D

  A cytat bardzo fajny :3
  Efa

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny cytat, szkoda, że nie znałam go wcześniej. Jest skondensowaną treścią spotkania oazowego, które prowadziłam dla dzieciaków ostatnio, przydałby się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ok 10 zł : ) Zależy gdzie : )

  OdpowiedzUsuń
 6. btw . suprajz XD
  http://tiroko365days.blogspot.com/2012/12/day-345.html

  OdpowiedzUsuń

Hej! :) Dziękuję za odwiedziny i za zostawienie po sobie śladu!