Zapadłe w sercu

niedziela, 13 listopada 2011

#3 Some kind of trouble?

Czy na pewno wiem jaka chcę być. Nie tą, jaką chcą inni, ale tą jaką chcę ja. Sama nie wiem. A może wiem kim jestem, ale boję się to przed sobą przyznać? Co by nie było, jedno wiem na pewno, życie to skomplikowana droga. Bardzo. Pełna pagórków i głębokich dolin. Często wpadająca w ostre zakręty bez możliwości odwrotu. Intensywnie wstrząsa człowiekiem. Najgorzej jest jak próbujesz iść pod prąd. Inni z drogi spychają Cię, próbuję zmienić Twój kierunek. Jeśli się im poddasz, możesz zginąć w tłumie.Jeśli nie, pozostaniesz sobą narażając się na publiczne zlinczowanie. Czy gra jest warta świeczki? Ale znowuż skoro nie można być sobą to jaki to ma w ogóle sens? Żyć dla kogoś, robić coś dla kogoś wbrew swojej woli. To zabija. Prędzej czy później, ale zabija. Nie można też za bardzo martwić się o przyszłość. Robiąc to zapominasz o teraźniejszości i nie żyjesz ani tym, ani tamtym. Bez sensu prawda? Niby takie proste, a takie skomplikowane zarazem.


"Zanim cię zbawią, trzeba wiedzieć
kogo zbawić. Musisz być sobą, bo
jeśli będziesz kimś innym, to akurat
zbawią tego innego, a nie ciebie."
ks. Józef Tischner

Chwile ulotne jak pyłek na wietrze...

8 komentarzy:

 1. Życie jest skomplikowane, co tu dużo kryć. Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać, czy zostaniemy sobą, czy, tak jak napisałaś, damy się porwać tłumowi. Oby udało się nam to pierwsze, bez względu na wszystko, bez względu na to, co powiedzą inni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj, wygląda mi to na bardzo głębokie refleksje. to prawda, nic nie jest proste ale nie można się też zbytnio zamartwiać i widzieć same złe strony... przecież życie to nie tylko doliny, ostre zakręty i trudne decyzje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że nie :) Szczypta optymizmu i da się to jakoś znieść :)

   Usuń
 3. Czasami nawet przed samym sobą ciężko się przyznać do błędów i słabości, ale to punt pierwszy przy zmianie swojej osobowości :) Pozdrawiam i zapraszam do mnie- a jeśli masz ochotę, możemy się poobserwować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W zyciu trzeba byc twardym a nie "mietkim" Karolcia! Bycie soba i kierowanie sie wlasnymi warotsciami to jedyna droga do szczesliwego i spelnionego zycia, Masz duzy potencjal! Trzymam za Ciebie kciuki i Pozdrawiam x

  OdpowiedzUsuń

Hej! :) Dziękuję za odwiedziny i za zostawienie po sobie śladu!